Testy Genetyczne

W genomie człowieka znajdują się 23 pary chromosomów, zawierające około 23 000 genów. Każdy z nas dziedziczy dwie kopie większości genów, jedną kopię od swojej matki i jedną kopię od swojego ojca (wyjątkiem są geny położone na chromosomach X i Y u mężczyzn).

Nutrigenetyka określa wpływ spożywanych składników pokarmowych na ekspresję genów, przemiany metaboliczne i homeostazę organizmu. Wiedza uzyskana w ten sposób pozwala na stworzenie indywidualnego planu odżywiania opartego o zdrową dietę, który uwzględnia nosicielstwo określonych polimorfizmów genetycznych.

genetyka 1

TEST GENODIET COMPLETO DOSTARCZA WIEDZĘ DOTYCZĄCĄ:


 • indywidualnego programu żywieniowego i zdrowej diety, które pomagają
  uzyskać i utrzymać optymalną wagę
 • komponowania diet w chorobie nowotworowej i osteoporozie
 • odpowiedniego żywienia dzieci
 • skutecznych i szybkich sposobów odchudzania i leczenia otyłości u dzieci i dorosłych
 • wrażliwości na insulinę
 • wrażliwości na insulinę
 • metabolizmu cholesterolu, witaminy B
 • potencjału detoksykacyjnego i antyoksydacyjnego
 • najczęstszych nietolerancji pokarmowych o podłożu genetycznym,
 • skłonności do stanów zapalnych
 • zdrowych kości
 • zdolności organizmu rodzica do przeciwdziałania wadom rozwojowym płodu
 • indywidualnego doboru składników odżywczych wspomagających spowolnienie procesów starzenia się organizmu,
genetyka 2

Osobom dorosłym GENODIET COMPLETO daje unikalną wiedzę na temat prewencji, która w przełożeniu na zdrową dietę i aktywność ruchową skutkuje zapobieganiem wielu chorobom dietozależnym
i zwiększa siły witalne organizmu.

PAKIET GENODIET COMPLETO SKŁADA SIĘ Z TRZECH WZAJEMNIE UZUPEŁNIAJĄCYCH SIĘ MODUŁÓW:

GENODIET SLIM

GENODIET SLIM identyfikując różne warianty kodu DNA, które wpływają na naszą zdolność przetwarzania tłuszczów i cukrów, pozwala na wykrycie produktów spożywczych sprzyjających osiągnięciu optymalnej wagi. To umożliwia ułożenie planu odżywiania dopasowanego do indywidualnych wyników, który pomoże utrzymać odpowiednią dla naszego organizmu masę ciała.

genetyka 3


Specyficzne typy genomu zidentyfikowane przez GENODIET SLIM, pozwalają na wyróżnienie 6 obszarów, określanych jako „profile dietetyczne”. Diety skomponowane w oparciu o tę wiedzę są niezastąpione nie tylko, jako skuteczne diety na odchudzanie, ale również gdy chcemy przybrać na wadze, by osiągnąć i utrzymać odpowiednią masę ciała.

GENODIET HEALTH

Test GENODIET HEALTH biorąc pod uwagę nasz genotyp, pomoże określić, które składniki odżywcze są nam potrzebne najbardziej,
a których powinniśmy unikać. Test analizuje geny zaangażowane w metabolizm cholesterolu, kwas foliowego, homocysteiny, witaminy D oraz uczestniczące w procesie detoksykacji. To pozwala na ustalenie indywidualnej zdrowej diety, która pozwoli nam w przyszłości uniknąć wielu chorób. Dzięki wiedzy uzyskanej za pomocą tego testu, można opracować dietę oraz styl życia odpowiedni dla genotypu danej osoby.

genetyka 4

GENODIET SENSOR

Nietolerancja pokarmowa to problem, który dotyka wielu osób. Okazuje się, że nadwrażliwość na wybrane produkty spożywcze jest związana z pewnymi predyspozycjami genetycznymi.
Test GENODIET SENSOR pozwala zidentyfikować nietolerancję wywołaną mutacjami genetycznymi kodu DNA, które wpływają na metabolizm poszczególnych substancji odżywczych.

Copyright © 2014 Remedical